Աշխատակարգ, մայիսի 18-22, ուսումնական 3- րդ շրջանի ամփոփում

Հիմք` Սեբաստացիների ուսումնական տարվա երրորդ շրջանը՝ հեռավար-առցանց

Ժամանակահատվածը՝ 18.05-22.05

Ուսումնական նախագծեր՝

Լեզվագործունեություն՝ Սասունցի Դավիթ էպոս (15-24 մասեր)

Երկուշաբթի. Ընթերցողական 

Սովորողները կընտրեն որևէ հատված, այն կներկայացնեն մեդիաընթերցարանի, աուդիոհեքիաթի կամ տեսանյութի տեսքով:

Երեքշաբթի. Մեդիատեխնոլոգիական 

Չորեքշաբթի. Մաթեմատիկական

  • Սովորողները մաթեմատիկայի ապրիլի ֆլեշմոբի խնդիրներից կընտրեն մեկ խնդիր և լուծման տարբերակը կներկայացնեն տեսանյութի կամ ռադիոնյութի տեսքով:
  • Չափումներ կիրականացնեն, ստացած արդյունքներով խնդիրներ կկազմեն, կառաջարկեն ընկերներին:
  • Գնումներ կկազմակերպեն, կկազմեն  գնացուցակը և կհաշվեն անհրաժեշտ գումարը:

Ընթացքն ու արդյունքը կներկայացնեն տեսանյութի կամ ռադիոնյութի տեսքով:

Հինգշաբթի. Տեխնոլոգիական

  • Յուրաքանչյուր սովորող բլոգում կներկայացնի տարվա ընթացքում իր նկարած նկարների (նաև paint) ցուցահանդեսը։
  • Թափոնին՝ նոր կյանք. կներկայացնեն թափոնից ստեղծված կոլաժային աշխատանքներ:
  • Խոհանոցային գործունեության միջոցով կներկայացնեն իրենց խոհարարական հմտությունները։

     Ուրբաթ. Ես և շրջակա աշխարհը

  • Միջավայրի խնամք. էկոհամակարգի պահպանություն. թեմատիկ դասերը վարում են սովորողները
  • Մարդու օրգանիզմը. հիգիենա, առողջ ապրելակերպի կանոններ
  • Բնագիտական փորձեր, դիտարկումներ
  • Սովորողները ընտրում են շրջակա միջավայրի մասին որևէ թեմա, ընկերների համար այն ներկայացնում տեսանյութի, տեսադասի կամ power point- ի միջոցովՄարզական

    Սովորողները ցույց կտան իրենց մարզական հնարավորությունները

Առարկայական դասավանդողների ծրագրեր

Ժամանակացույց

ԺամՄայիսի 18Մայիսի 19Մայիսի 13Մայիսի 14Մայիսի 15
0:00Տեսազանգով հանդիպում դասվարի հետ:
Մայրենի
Տեսազանգով հանդիպում դասվարի հետ: ՄեդիատեխնոլոգիաՏեսազանգով հանդիպում դասվարի հետ: ՄաթեմատիկաՏեսազանգով հանդիպում դասվարի հետ: ՏեխնոլոգիաՏեսազանգով հանդիպում դասվարի հետ: Ես և շրջակա
11:00Մարմնակրթություն Մարիայի հետ: Ընտանեկան նախագիծԲանավոր մաթեմատիկայի ընտրությամբ խումբ
13:0012:30Երաժշտություն Հասմիկ Մաթևոսյանի հետ
14:00ԱնգլերենՌուսերենՏեխնոլոգիայի ընտրությամբ

Իմ անհատական Աշխատակարգ, մայիսի 18-22,

Օրակարգ

Ժամ Մայիսի 11 Մայիսի 12 Մայիսի 13 Մայիսի 14 Մայիսի 15
10:00 Տեսազանգով հանդիպում դասվարի հետ: Մաթեմատիկա10:45-Մարմնակրթություն Անուշ Թորոսյանի հետ Տեսազանգով հանդիպում դասվարի հետ: Սասունցի Դավիթ Տեսազանգով հանդիպում դասվարի հետ: Մաթեմատիկա Տեսազանգով հանդիպում դասվարի հետ: Ելք ստուգատես Տեսազանգով հանդիպում դասվարի հետ: Սասունցի Դավիթ
11:00 Մարմնակրթություն Մարիայի հետ: Ընտանեկան նախագիծ Առաջադրանքների կատարում Մեդիան ես եմ՝ Ալեքս Տեր-Մովսիսյանի հետ Առաջադրանքների կատարում Բանավոր մաթեմատիկայի ընտրությամբ խումբ
13:00 Առաջադրանքների կատարում 12:30Երաժշտություն Հասմիկ Մաթևոսյանի հետ Առաջադրանքների կատարում ընթերցանություն Առաջադրանքների կատարում
14:00 Անգլերեն 13:00Շախմատ Առնոլդ Միքայելյանի հետ Ռուսերեն Զբոսանք Տեխնոլոգիայի ընտրությամբ խումբ

Իմ անհատական աշխատակարգը, մայիսի 11 -15 . 05. 2020

Օրակարգ

Ժամ Մայիսի 11 Մայիսի 12 Մայիսի 13 Մայիսի 14 Մայիսի 15
0:00 Տեսազանգով հանդիպում դասվարի հետ: Մաթեմատիկա10:45-Մարմնակրթություն Անուշ Թորոսյանի հետ Տեսազանգով հանդիպում դասվարի հետ: Սասունցի Դավիթ Տեսազանգով հանդիպում դասվարի հետ: Մաթեմատիկա Տեսազանգով հանդիպում դասվարի հետ: Ելք ստուգատես Տեսազանգով հանդիպում դասվարի հետ: Սասունցի Դավիթ
11:00 Մարմնակրթություն Մարիայի հետ: Ընտանեկան նախագիծ Առաջադրանքների կատարում Մեդիան ես եմ՝ Ալեքս Տեր-Մովսիսյանի հետ Առաջադրանքների կատարում Բանավոր մաթեմատիկայի ընտրությամբ խումբ
13:00 Առաջադրանքների կատարում 12:30Երաժշտություն Հասմիկ Մաթևոսյանի հետ Առաջադրանքների կատարում ընթերցանություն Առաջադրանքների կատարում
14:00 Անգլերեն 13:00Շախմատ Առնոլդ Միքայելյանի հետ Ռուսերեն Զբոսանք Տեխնոլոգիայի ընտրությամբ խումբ

Աշխատակարգ, մայիսի 11-15.05.2020

Նախագծեր՝

Սասունցի Դավիթ, մեր էպոսը

Մեդիան ես եմ

Ելք. ամփոփիչ նախագիծ

 

Առարկայական նախագծեր

Երաժշտություն՝ Դյուցազնապատում

Անգլերեն

Ռուսերեն 

Տեխնոլոգիա ՝ Սասնա ծռեր

Մայրենի

Սասունցի Դավիթ

Մաթեմատիկա

11.05.2020

12.05.2020

14.05.2020

Աշխատակարգը, Ապրիլի 27 — մայիսի 1

Նախագծեր

Իմ տունը՝ մարզասրահ. ես փոխանցում եմ մարզական հմտություններ

Շարունակվող նախագծեր՝

Բարոն Մյունխհաուզենի արկածները

  • Ուսումնասիրել նախագծում ներառված կետերը, իրականացնել

 

Առարկաներ

Անգլերեն

  • Իրականացված աշխատանքները տեղադրել բլոգում, ուղարկել Հայկուհի Հովհաննիսյանին

Ռուսերեն

  • Իրականացված աշխատանքները տեղադրել բլոգում, ուղարկել Լուսինե Լալազարյանին

Երգ

  • Իրականացված աշխատանքները տեղադրել բլոգում, ուղարկել

Մարմնակրթություն

Շախմատ

Մայրենի

  1. Ընտրի՛ր հեքիաթներից որևէ մեկը, պատրաստիր ռադիոնյութ կամ տեսանյութ, կարդա:
  2. Երկրորդ ճանապարհորդությունս դեպի լուսին

Մաթեմատիկա

28.04.2020

29.04.2020

30.04.2020

 

Ուսումնական տեսանյութեր

Բազմանիշ թվերի բաժանում 1 ,  2

Մարզական դադարներ՝

Աչքերի լարվածությունը թուլացնող վարժություններ

Մի անհատական աշխատակարգը, Ապրիլի 27 — մայիսի 1

 

Ժամ Երկուշաբթի Երեքշաբթի Չորեքշաբթի Հինգշաբթի ուրբաթ
10:00 Տեսադաս Տեսադաս Տեսադաս Տեսադաս Տեսադաս
11:00 10:45

Մարմնա- կրթություն

Առաջա- դրանքի

Կատարում

Առաջա- դրանքի

Կատարում

մարմանա- կրտություն

ընտրությամբ  խումբ

Առաջա- դրանքի

Կատարում

12:30 Ընթերցա-  նություն Երգ նյութի տեղադրում բլոգում ընթերցա- նություն Շաբաթվա ամփոփում      բլոգում
14:00 Անգլերեն խաղ քույրիկիս հետ Ռուսերեն 13:40 Տեխնոլոգիայի ընտրությամբ  խումբ Ընթերցանություն
15:00 Տրաբամական խաղ զբոսանք Շախմատ զբոսանք Մուլտֆիլմի     դիտում

Աշխատակարգ, ապրիլի 20-24

Իմ տունը՝ մարզասրահ, ես փոխանցում եմ մարզական հմտություններԴիտարկում եմ ընկերոջս բլոգը

 

Շարունակվող նախագծեր՝

Ես փոխանցում եմ մեդիահմտություն

Բարոն Մյունխհաուզենի արկածները

  • Ուսումնասիրել նախագծում ներառված կետերը, իրականացնել

 

Առարկաներ

Անգլերեն

  • Իրականացված աշխատանքները տեղադրել բլոգում, ուղարկել Հայկուհի Հովհաննիսյանին

Ռուսերեն

  • Իրականացված աշխատանքները տեղադրել բլոգում, ուղարկել Լուսինե Լալազարյանին

Երգ

  • Իրականացված աշխատանքները տեղադրել բլոգում, ուղարկել

Մարմնակրթություն

Շախմատ

Մայրենի

Արտասովոր եղջերուն

Կես ձին

Մաթեմատիկա

  • Լրացնել մաթեմատիկայի էջերը

21.04.2020

23.04.2020

25.04.2020

 

Ուսումնական տեսանյութեր

Բազմանիշ թվերի բազմապատկում  123

Մարզական դադարներ՝

Աչքերի լարվածությունը թուլացնող վարժություններ

 

 

Մի անհատական աշխատակարգը, Ապրիլի 27 — մայիսի 1

 

Ժամ Երկուշաբթի Երեքշաբթի Չորեքշաբթի Հինգշաբթի ուրբաթ
10:00 Տեսադաս Տեսադաս Տեսադաս Տեսադաս Տեսադաս
11:00 10:45

Մարմնա- կրթություն

Առաջա- դրանքի

Կատարում

Առաջա- դրանքի

Կատարում

մարմանա- կրտություն

ընտրությամբ  խումբ

Առաջա- դրանքի

Կատարում

12:30 Ընթերցա-  նություն Երգ նյութի տեղադրում բլոգում ընթերցա- նություն Շաբաթվա ամփոփում      բլոգում
14:00 Անգլերեն խաղ քույրիկիս հետ Ռուսերեն 13:40 Տեխնոլոգիայի ընտրությամբ  խումբ Ընթերցանություն
15:00 Տրաբամական խաղ զբոսանք Շախմատ զբոսանք Մուլտֆիլմի     դիտում